Home » Триесет и осумгодишен маж влегол со ќерката во море- за жал се случила трагедија

Триесет и осумгодишен маж влегол со ќерката во море- за жал се случила трагедија

by Журнал.мк

Турист загина во Поморие, град во jугоисточниот дел на Бугарија.

Трагедијата се случила вчера попладне, јавуваат бугарските медиуми.

Триесет и осумгодишниот софијанец со ќерката влегол во морето, а набргу потоа бил забележан во беспомошна состојба од спасувачите.

И покрај укажаната лекарска помош, мажот починал.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More