21.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Трет ден е исчезнато 12-годишно момче, штитеник на поправен дом

Најчитани вести

МВР соопшти дека вчера (25 мај) во 14.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека од Јавна установа за згрижување деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение Скопје, се оддалечил нивниот штитеник И.А., на возраст од 12 година од Гостивар.

Полицијата извести дека се преземаат мерки за пронаоѓање на детето, од кое нема трага веќе трет ден.

Тоа било облечено во сина маица, црни тренерки и црни патики.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com