Home » Третолигашот Борец закажа прозивка, Пановски потврден на тренерската клупа

Третолигашот Борец закажа прозивка, Пановски потврден на тренерската клупа

by Lina Muslija

Третолигашот Борец го официјализира останувањето на Александар Пановски на тренерската клупа и го потврди датумот на старт на подготовките за новата натпреварувачка сезона. 
Пановски и неговиот помошник Панче Нанев прозивката на фудбалерите ја закажаа за трети август, а наскоро се очекува клубот да информира каде ќе се одработи главната фаза од летните подготовки. 

Борец имаше сезона за заборав во Втората фудбалска лига на Македонија, освојувајќи го последното место на табелата и од оваа сезона ќе се натпреварува во Третата фудбалска лига – Југ. Од клубот најавија драстични промени во својот ростер за следната сезона и веќе со засилено темпо работи на нови засилувања во своите редови, за експресно враќање во Втората фудбалска лига.

Дека во клубот почнаа да дуваат позитивни ветришта доказ е реновирањето на соблекувалните и санитарните јазли, со што ќе се подобрат условите за фудбалерите.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More