-3.2 C
Skopje
Wednesday, January 19, 2022

Трета епизода во „црвено-црните“: Хасани се врати во Шкендија

Најчитани вести

Повремениот македонски репрезентативец, Ферхан Хасани повторно ќе го носи дресот на Шкендија.

Хасани кој е дете на клубот од Тетово беше дел од сениорскиот тим од 2007 до 2012 година за да потоа се врати во 2015 и остане тука до 2018.

Потоа следуваа преселби во Саудиска Арабија, Финска и Албанија за да сега се врати дома и потпише две ипол годишен договор со тимот со кој во Македонија ги има освоено сите титули.

-Многу сум среќен што потпишав со Шкендија, со клубот во кој пораснав и кој е во моето срце. Очекувам што побрзо да започне пролетната сезона и да почнам да играм во дресот на Шкендија, -порача популарниот Буба.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com