7.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Тренчевска на средба со претставници на Националниот совет за родова рамноправност

Најчитани вести

Mинистерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска ќе има средба со претседателката на Националниот совет за родова рамноправност Савка Тодоровска.

Средбата ќе се одржи во Националниот совет и, според најавата од МТСП, ќе се разговара за имплементација на Истанбулската конвенција, актуелната состојба со семејното насилство, препораки и меѓусекторска соработка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести