Home » Тренерот на Реал Ласо нема да биде во салата на првиот натпревар од финалната серија против Барселона

Тренерот на Реал Ласо нема да биде во салата на првиот натпревар од финалната серија против Барселона

by Журнал.мк

Тренерот на Реал Мадрид, Пабло Ласо зборуваше за својата здравствена состојба и соопшти дека нема да биде присутен на арената за време на вечерашниот прв натпревар од финалната серија во шпанското кошаркарско првенство против Барселона.

-Јас сум многу добар, веќе закрепнувам, но денеска нема да бидам во Палау Блауграна, напиша Ласо на Твитер.

Претходната недела Ласо доживеа срцев удар, по што беше опериран. Натпреварот Барселона – Реал е закажан за вечерва во 21 часот. 

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More