28.8 C
Skopje
Thursday, August 11, 2022

Траорни сцени од Драч по катастрофалниот земјотрес (ВИДЕО)

Најчитани вести

Жителите на Драч имаа непроспиена ноќ по страшниот земјотрес од 6,3 по Рихтер кој се почуствува во целиот регион. Човечки жртви, разрушени згради, страв и паника кај локалното население.

Досега се знае дека најмалку шест лица починале. Еден човек починал откако скокнал од прозорецот во паника, потврди портпаролката на Министерството за одбрана. Повредени се околу 150 луѓе.

Погледнете како изгледа Драч по серијата потреси.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com