-0.2 C
Skopje
Wednesday, January 26, 2022

Трамп ја пофали војската во говорот за 4 јули

Најчитани вести

Американскиот претседател Доналд Трамп за време на прославата на Денот на независноста во Вашингтон ја пофали војската.

„Нашата земја е посилна денес од кога и да било претходно“, рече Трамп во говорот во Вашингтон за кој демократите оценија дека бил „изборен митинг“ и обид за политизирање и милитаризирање на традиционалниот непартиски празник.

4 јули се прославува во САД во знак на потпишувањето на декларацијата за независност во 1776 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com