17.8 C
Skopje
Friday, September 17, 2021

Трамп: Случувањата во Боливија испраќаат јасен сигнал во Венецуела и Никарагва

Најчитани вести

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека оставката на боливискиот лидер Ево Моралес ја чува демократијата и го отвора патот да се слушне гласот на боливискиот народ.

Тој рече дека случувањата во Боливија им испраќаат јасен сигнал на Венецуела и Никарагва дека демократијата и волјата на народот секогаш победуваат.

Ево Моралес, пред два дена поднесе оставка, откако тоа од него го побара војската. На Моралес му беше одобрен азил од Мексико.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com