Home » Трамп: Ништо нема да ме спречи повторно да се кандидирам за претседател

Трамп: Ништо нема да ме спречи повторно да се кандидирам за претседател

by Журнал.мк

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека ништо нема да го спречи повторно да се кандидира за претседателските избори во 2024 година, пренесуваат светските медиуми.

„Ништо нема да ме спречи. Треба повторно да ја зајакнеме нашата земја, која отиде во пеколот. Работите бргу се влошија. Ја сакам нашата земја и ќе го направам она што е правилно за неа“, изјавил Трамп за „Њуз макс“ одговарајќи на новинарско прашање за тоа што може да го спречи да се кандидира.

Според анкетите минатата недела, како што пишуваат медиумите, повеќето Американци се подготвени да гласаат за поранешниот американски претседател.

На прашањето како би гласале доколку изборите се одржат тој ден, 42 отсто изразиле поддршка за актуелниот претседател Џозеф Бајден, а 44 отсто за Трамп, пренесуваат агенциите.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More