1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Тракторист починал одкако излетал од патот и се превртел

Најчитани вести

Скопје, 29 октомври- На 28.10.2019 во 09.30 часот било пријавено дека на ул.„7“ во с.Долно Соње, скопско,  трактор „масеј фергусон“, со скопски регистарски ознаки, кој влечел приклучно возило – цистерна, без регистарски ознаки, управуван од И.Т.(62) од с.Долно Соње, скопско,  излегол од коловозот и се превртел. Од здобиените повреди И.Т. починал на местото на несреќата.

Извршен бил увид од екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести