1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Тракторист повреден додека го орал овоштарникот

Најчитани вести

Кавадарци, 13 ноември- Вчера околу 15.00 часот во полициската станица Кавадарци било пријавено дека во болницата во Кавадарци со тешки телесни повреди бил донесен А.И.(71) од Кавадарци. Според пријавеното, тој се здобил со повредите затоа што се превртел тракторот со кој го орал овоштарникот во м.в. „Макарија“, атар на село Камен Дол.

Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести