32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Тракторист загина во Неготиное

Најчитани вести

Неготино, 9 октомври- Четириесет и петгодишен жител на Неготино починал вчера поради превртување на тракторот со кој работел на нива во атарот на селото Тимјаник.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството.

Увид на местото на несреќата извршила екипа од Полициската станица Неготино.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com