Home » Трагично загина поранешна Мис на САД на 30- годишна возраст

Трагично загина поранешна Мис на САД на 30- годишна возраст

by Журнал.мк

“Во голема тага објавуваме дека нашата сакана Чесли почина. Таа ги инспирираше другите ширум светот со својата убавина и сила. Се грижеше, сакаше, се смееше и блескаше”, се вели во соопштението на нејзиното семејство.

Пред нејзината смрт, Чесли објавила фотографија на Инстаграм со порака: „Овој ден нека ви донесе одмор и мир“. Од поранешната мисица на социјалните мрежи се збогуваат бројни пријатели.

Полицијата во нејзиниот стан пронашла порака во која напишала дека и` остава се на мајка си.

Крист била адвокат за граѓански парници со седиште во Северна Каролина. Таа се обидела да помогне во реформирањето на американскиот судски систем, а особено се залагала за затворениците за кои сметала дека се неправедно осудени. Работела и како дописник за информативниот сајт ExtraTV.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More