-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

ТРАГЕДИЈА ВО ШТИПСКО Момче и девојка си ги одзедоа животите поради недозволена љубов

Најчитани вести

Двојна трагедија се случи во штипско, откако во рок од 24 часа, момче и девојка поради недозволена љубов си ги одзедоа животите со бесење. Безживотното тело на дваесет и пет годишното момче вчера било пронајдено на локалитетот „Баргала“, а утринава на неговата 21 годишна девојка од селото Аргулица.

Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова потврдува дека утринава во 9.20 часот полицијата добила повик од Итната медицинска помош за пронајдено женско тело во семејна плевна во селото Аргулица. Извршен е увид на местото, а јавен обвинител наредил и обдукција на починатата девојка.

Мештаните во селото Аргулица се во шок, велат дека ова што се случи е двојна трагедија, за девојката потенцираат дека била мирна и вредна, а постојано им помагала доколку им била потребна медицинска помош, бидејќи работела во штипското Инфективно одделение како медицинска сестра и за време на неколкуте бранова била, какошто велат во првите борбени редови да им помага за пациентите во тешка здравствена состојба.

Момчето и девојката биле во врска, но, како,што велат дел од жителите, не им била дозволена, од едно од семејствата. Покрај телото на девојката утринава е пронајдено и проштално писмо.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести