-0.2 C
Skopje
Thursday, January 27, 2022

ТРАГЕДИЈА ВО СТРУМИЦА: Се запали куќа, едно лице најдено во безсознание

Најчитани вести

Во куќа во селото Добрејци утрово околу 7 часот избувнал пожар во кој по пребарувањето е најдено едно лице во бесознание поради густиот чад.

– Лицето е извлечено и извршена е реанимација по што е предадено на екипа на Брза помош, соопштија од Територијалната противпожарна единица на Струмица.

По реанимацијата и укажаната прва помош лицето е упатено на домашно лекување.

Пожарот е изгаснат со едно противпожарно возило и пет пожарникари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com