-5.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

ТРАГЕДИЈА ВО ПРЕСПА: Се удави возрасен маж во Крани

Најчитани вести

Преспа, 15 јули- Во Преспанското езеро утрово се случила трагеција. Според неофицијални информации околу 11 часот во Крани се удавил маж.

Не се потврдени информациите, но според медиумот Centar.мк станува збор за лице кое е од Неготино и е родено во 1947 година. Причината за смртта може да биде давање.

Повеќе информации се очекува од МВР во текот на денот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести