Трагедија во Ниш: Дете падна од 12 кат, на место мртво

0

Седумгодишно момче загина денеска откако падна од 12 кат на солитер во Ниш, Србија.
Деталите на несреќата за сега не се познати, но извесно е дека момчето паднало од прозорец.
Лекарите на итната помош констатирале смрт.
Полицијата ги истражува причините за несреќата, а според неофицијални информации, момчето било само дома.