17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Трабзонспор го промовираше Барди, нашиот репрезентативец избра број на дрес

Најчитани вести

Турскиот фудбалски прволигаш Трабзонспо денес го промовира своето најново засилување, Енис Барди.

Мкедонскиот репрезентативец во Трабзонспор ќе го носи бројот 29. Барди по пет сезони во шпански Леванте се одлучи за трансфер во Трабзон.

Амбициите на Трабзонспор се висок пласман во турското првенство и учество во групната фаза во Лигата на шампионите.

Трабзонспор минатата сезона, по пауза од речиси четири децении ја освои шампионската титула во Турција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com