-6.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Тој што го сака Халанд ќе треба да плати астрономска провизија

Најчитани вести

Eрлинг Халанд е еден од најбараните играчи на трансфер пазарот, напаѓачот е особено примамлив поради откупната клаузула од 75 милиони евра, која во денешни услови и не е така голема.

Сепак, крајните трошоци ќе бидат многу поголеми, според пишувањата на Кадена СЕР, клубот кој сака да го ангажира Норвежанецот ќе трбеа да плати и астрономска провизија од 60 милиони евра.

Од оваа сума, 40 милиони се за агентот Мино Рајола, додека пак 20 милиони евра се за таткото на фудбалерот.

Доколку се земе во предвид и платата на Ерлинг Халанд, трансферот ќе значи инвестиција од преку 300 милиони евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com