21.8 C
Skopje
Monday, August 2, 2021

Тој изгуби на квизот – го уништи студиото! (ВИДЕО)

Најчитани вести

Натпреварувачот на исландскиот квиз „Gettu Better“ предизвика невиден скандал кога се изреволтира откако неговиот тим загуби, и реши да го уништи студиото.

Тој стана хит на социјалните мрежи, а на видеото се гледа како натпреварувачот фрла чаша вода, го руши пултот и го напушти сетот.

Водителката Кристјана Арнарсдотир се обиде да продолжи со шоуто, но кога во позадината сè уште се слушаа звуци на кршење, таа сепак реши да престане да снима и објави реклами.

Патем, во квизот „Gettu Better“ („Погоди подобро“), се натпреваруваат два тима составени од средношколци или колеги од колеџ. Натпреварувачот беше изнервиран што противниците се појавија пред него и дадоа точен одговор на прашањето и на тој начин ја обезбедија победата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести