5.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Тој е најдобрата реклама за себе: Најновата фотографија на Бред Пит предизвика вистинска возбуда, и тој се надеваше на тоа

Најчитани вести

Неверојатните фотографии направени во 2019 година за редакцијата на GQ, благодарение на фотографот Лахлан Бејли, беа толку популарни кај Бред Пит што тој реши да искористи една од нив за својата прва кампања со која го најави лансирањето на гроздоберот „Миравал Розе 2020“, скапи вина со неговиот потпис

Кога некој е едно од најголемите лица во Холивуд толку многу години, тогаш не е ни чудо што точно знае што е потребно ако сакате да ја промовирате сопствената марка. Оскаровецот Бред Пит, најмногу благодарение на неговиот изглед, можеше да продаде скоро се на секого, а сега реши да го докаже тоа уште еднаш.

По повод издавањето на гроздобер вино „Миравал Розе 2020“, кое треба да се појави на пазарот во почетокот на февруари, Бред Пит ја сними првата кампања чие лице е тој самиот. Иако тој не направи специјална фотографија за тоа, но користеше фотографија направена во 2019 година за време на снимањето за насловната страница на GQ, за што апсолутно никој не може да го обвини, Бред Пит направи исклучок само за да им соопшти на луѓето ширум светот кое розе вино го произведува.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести