30.8 C
Skopje
Tuesday, July 27, 2021

Тој е горд на тоа, а Амал негодува: „Правев ужасни работи, заведував жени“

Најчитани вести

Холивудскиот актер Џорџ Клуни откри дека има проблеми во бракот со адвокатката Амал поради нешто што го смета за свој најголем успех

Американскиот актер, 59-годишниот Џорџ Клуни, беше лансиран во орбитата на светските sвезди со улогата на д-р Даг Рос во серијата „ЕР“, која беше една од најгледаните серии од 90-тите години на минатиот век. Сепак, неговата сопруга, 43-годишната адвокатка Амал, дури сега започна да гигледа епизодите на „ЕР“ и на големо изненадување на Џорџ, таа воопшто не е импресионирана од ликот што го играше во серијата, призна актерот додека гостуваше на „SmartLess“ подкастот. Тој рече дека ликот на Даг го доведе во многу проблеми со неговата сопруга.

 „Тогаш имавме околу 42 милиони гледачи, и тоа се бројки кои не беа незамисливи пред тоа кога имавме само 150 канали“, рече Џорџ. „Мојата сопруга дури сега ги гледа епизодите и тоа ме натера во многу проблеми. Ги заборавив сите ужасни работи што ги направив, заведував жени и слични работи “, се пошегува актерот. Водителот на подкаст тогаш го праша дали Амал е импресионирана од неговата улога.

„Не, мојата сопруга не е таква“, одговори Џорџ со смеа. Ѕвездата на хитот „Ocean’s Eleven“ тогаш беше запрашана зошто не се смирил сѐ додека не ја запознал Амал, со која е во брак седум години. „Вистина е дека ја запознав оваа неверојатна жена која ме собори од нозе. Беше брилијантна, смешна, убава и добра. Се свршивме по неколку месеци и се венчавме истата година кога се запознавме“, започна одговорот на некогаш најпосакуваниот ерген во Холивуд.

„Имене ме изненади тоа, повеќе од кој било во Светот“, додаде тој. Да потсетиме, парот се венчаше во Венеција во 2014 година, а три години подоцна пристигнаа нивните близнаци, Ела и Александар. За време на пандемијата и заклучувањето, Џорџ и Амал поминаа време во нивниот дом со децата, што му даде можност на актерот да се посвети на своето хоби, правејќи дрвен мебел и огради за кучиња, но и шиење и шишање.

Џорџ, всушност, си ја шишал косата уште од својата младост, кога ја поминал во сиромаштија. Потоа, научил да крпи и да шие облека, а неодамна откри како од неговата сопруга поправил машина за шиење и како е одговорен за куќата кога станува збор за крпење на искината облека. Покрај тоа, тој ја скрати косата и на синот Александар, сепак, косата на неговата ќерка Ел Амал строго му забрани да ја допира, призна неодамна актерот. „Жена ми би ме убила ако ја допрам косата на Еи“, рече тој.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести