21.8 C
Skopje
Tuesday, June 15, 2021

Тој е главниот актер на својата пропаст: За падот на холивудскиот актер Џони Деп ќе се снимаат три филма

Најчитани вести

Документарните филмови ќе раскажат како се распадна кариерата на Џони Деп (57) откако тој го загуби судскиот спор за клевета против поранешната Амбер Херд и британскиот таблоид „The Sun“ кои го обвинија за насилство врз жени.

Документарните филмови се снимаат во САД и Велика Британија, а еден го подготвува ITV (британски бесплатен ТВ-канал).

„Гледањето на овие документарни филмови ќе биде особено тешко за Деп, кој би сакал целата оваа приказна да заврши и да се заборави“ – изјави извор за странски медиуми.

„Но, приказната за тоа како мултимилионерот кој беше златно момче на Холивуд стана главен актер во неговиот сопствен пад е премногу сензационална тема за да не се истражува“ – додаде тој.

Продуцентската куќа Оптомен од минатото лето подготвува документарен филм под работен наслов „Depp vs Herd“, пишува британски The Sun.

Деп го тужеше „The Sun“ затоа што во статија за 2018 година го нарече насилник кон жени. Сепак, во ноември минатата година, судијата ги прифати тврдењата на г-ѓа Херд дека тој ја нападнал.

Ворнер Брос го отпушти Деп од „Fantastic Beasts“ и Дизни од „Pirates of the Carribean“. Минатиот месец, му беше одбиено одобрување да се жали на пресудата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести