7.8 C
Skopje
Monday, December 5, 2022

Тотнем ќе го урне клупскиот рекорд за да го купи Дибала

Најчитани вести

Англиските медиуми пишуваат дека Тотнем се вклучува во трката со Манчестер јунајтед и ПСЖ по потписот на играчот на Јувентус, Пауло Дибала.

Дибала најверојатно не е планиран за стартниот состав на Маурицио Сари, па доколку пристигне добра понуда за него Јувентус ќе го продаде.

Се шпекулираше дека Манчестер јунајтед и ПСЖ го сакаат, но Тотнем ги менува работите и излегува пред нив.

Според „Дејли Мејл“, Тотнем подготвува понуда од 90 милиони евра за Дибала.

Аргентинецот има само 25 години, во Јувентус пристигна од Палермо за 40 милиони евра во 2015 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести