4.8 C
Skopje
Sunday, April 2, 2023

Тотенхем спреми понуда за голманот на Милан

Најчитани вести

Тотенхем е силно заинтересиран за голманот на Милан и француски репрезентативец , Мајк Мењан.

Уго Лорис е на залез на кариера, па Тотенхем ја почна потрагата по негов наследник, а прв избор е токму Мењан.

Мењан минатата сезона со Милан ја освои титулата и се етаблираше во еден од најдобрите голмани во Европа.

„Спарси“ се спремни да понудат 40 милиони евра за неговиот потпис, но Милан тешко дека ќе прифати да го продаде Французинот.

„Росонерите“ се спремни да ја одбијат секоја понуда која ќе пристигне за голманот и веќе спремаат нов договор за Мењан.

Најнови вести