32.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Тотенхем елиминиран од Лига Купот од клубот од четвртата дивизија

Најчитани вести

Тотенхем не успеа да ја помине пречката во шеснаесетфиналето на англискиот Лига куп. Финалистите од Лигата на шампионите од минатата година, синоќа загубија од Колчестер, клуб од четвртата по квалитет дивизија во Англија.

Актуелниот победник на ова натпреварување, екипата на Манчестер сити го совлада Престон.

Резултати:
Портсмут – Саутемптон 0:4
Лутон – Лестер 0:4
Вотфорд – Свонси 2:1
Престон – Манчестер сити 0:3
Шефилд венсдеј – Евертон 0:2
Колчестер – Тотенхем 0:0 на пенали 4:3
Арсенал – Нотингем Форест 5:0
Кроули – Стоук 1:1 на пенали 5:3.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com