7.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Тотенхем го купи Кларк и веднаш го прати на позајмица

Најчитани вести

Премиерлигашот Тотенхем го објави потпишувањето на договорот со 18-годишниот напаѓач на Лидс, Џек Кларк. Договорот важи до летото 2023 година.

Сепак, фудбалерот нема да игра одма за „спарс“ туку ќе остане во Лидс на позајмица за следната сезона.

Претходно беше објавено дека износот на трансферот ќе биде 10 милиони евра.

Кларк во сезоната 2018/19 одигра 25 натпревари за Лидс и постигна два гола со два асистенции. Лидс не успеа да влезе во Премиер лигата, губејќи во полуфиналето од плејофот од Дерби (1:0, 2:4).

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести