18.8 C
Skopje
Tuesday, September 27, 2022

Тотенхем ги казни препродавачите на билети

Најчитани вести

Фудбалскиот клуб Тотенхем казни 48 навивачи кои им ги продале билетите на симпатизерите на Црвена ѕвезда за натпреварот во Лигата на шампионите.

УЕФА на навивачите на Црвена ѕвезда им го забрани пристапот за натпреварот во Лондон, откако го казни клубот поради расистички испади. Сепак на стадионот на Тотенхем имало околу 200 навивачи на белградскиот клуб.

Тотенхем спровеле интерна истрага по која казниле 48 навивачи, на кои ќе им бил забранет пристапот на натпреварите на клубот.

УЕФА размислувале дали треба да покренат постапка против клубовите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com