-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Торнадо создаде хаос на плажата во Неа Мудања во Грција

Најчитани вести

Торнадо кое се формираше на небото без предупредување создаде хаос на плажата во Неа Мудања во Грција .Четири лица се повредени, додека штетата сè уште се утврдува.

Според сведочењата на очевидци, торнадото настанало без предупредување,ветрот уништил дел од баровите, лежалките, чадорите и мобилните тоалети.

За среќа, торнадото не било со толкав интензитет, како она што пред некој ден ја погоди чешка, па помина без поголеми последици. Во изненадниот вртлог повредени се четири лица, од кои една жена е со посериозни повреди и било укажана медицинска помош на лице место.

Иако торнадата повеќе се карактеристична појава за американскиот континент, во последно време се почесто се појавуваат во европа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести