-2.2 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Торес: Челзи не е на нивото на Реал

Најчитани вести

Поранешниот напаѓач на Челзи и напаѓачот на Атлетико, Фернандо Торес верува дека Еден Азар направил вистински потег со преселбата во Реал Мадрид.

– Азар е импресивен играч кој има потреба од предизвик во клуб каков што е Реал Мадрид. Тоа му треба за да го достигне нивото што има потенцијал да го достигне. Челзи не е клуб како Реал Мадрид, изјави Торес.

Најдобриот белгиски фудбалер Еден Азар на 7 јуни направи трансфер од лондонскито во „кралскиот“ клуб.

Тој потпиша петгодишен договор со Реал.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com