-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Тони Крос размислува за повлекување од нациналниот дрес на Германија

Најчитани вести

Фудбалерот од редот за врска на Реал Мадрид, најверојатно ќе се повлече од националниот дрес на Германија по настапот на ЕУРО 2021 ова лето. ова доаѓа непосредно откако селекторот на Германија, Јоаким Лев најави дека се повлекува под функцијата по ЕП.

Крос кој досега одигра 101 натпревар за Германија и постигна 17 голови беше еден од најзалужните за освојувањето на Мундијалот во 2014 година.

Според „Билд“, Крос веќе ја донел оваа одлука а ги известил и во Реал Мадрид дека сака да се фокусира само на клупските обврски до крајот на договор, конкретно до јуни 2023 година.

Крос вчеравечер не беше во тимот на Германија во победата од 1:0 над Романија поради повреда.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com