15.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

ТОМ ХЕНКС ИМА ДИЈАБЕТЕС Актерот вели дека бил „голем идиот“

Најчитани вести

На американскиот глумец Том Хенкс му е дијагностициран дијабетес тип 2. Според самите негови кажувања, причината за тоа е, што бил „голем идиот“ и не внимавал на исхраната и својата тежина. Актерот веста ја објави во „Шоуто на Дејвид Летерман“.

– Веќе некое време сум „тешкаш. Ме гледате и во филмовите – знаете како изгледам. Бев голем идиот. Мислев дека можам да го избегнам тоа со отстранување на лебот од моите чизбургери – изјавил Том Хенкс (65).

Наградуваниот глумец, можеби најпознат по филмовите „Бродоломец“, „Филаделфија“ и „Форест Гамп“, додаде дека добрата работа кај дијабетесот 2 е што несаканите појави може да се контролираат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com