Home » Том Хенкс за „Кодот на Да Винчи“: Тој филм е измама

Том Хенкс за „Кодот на Да Винчи“: Тој филм е измама

by Журнал.мк

Филмовите The Vinci Code, Angels and Demons и Hell се во режија на Рон Хауард врз основа на книгите на Ден Браун, а Хенкс го игра главниот лик во сите три филма.

Иако ја играше најважната улога во трилогијата, славниот актер нема ништо убаво да каже за овие филмови: „Кодот на Да Винчи е измама. Целата трилогија е измама. Да речеме дека Ден Браун напиша „Еве една скулптура во Париз ! Не, сè е таму. Гледате како изгледа овој крст на мапата? Па, тоа е повеќе или помалку крст“, рече Хенкс за адаптацијата.

„Овој забавен лов на богатство ја покажува историјата исто толку колку што филмовите за Џејмс Бонд прецизно ја прикажуваат шпионажата“, заклучил тој.

Тој се присетил и на една анегдота од познатиот париски музеј: ” Снимавме таа вечер во Лувр. Ги пресоблеков панталоните пред Мона Лиза. Ми ја донесоа роденденската торта во Големиот салон! Кој друг може да се пофали со тоа?”

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More