0.8 C
Skopje
Saturday, January 28, 2023

Товарно возило излетало од пат кај Требеништа

Најчитани вести

Утровово во 07.20 часот, на магистралниот пат Охрид-Кичево, во близина на селото Требеништа, се случила сообраќајна незгода.

Според информациите од СВР Охрид, товарно возило „Ивеко“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 46-скопјанец излетало од патот.

Возачот е пренесен во болницата „Св.Еразмо“ каде се констатирани тешки телесни повреди.

На местото на незгодата направен е увид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести