20.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

Товарен воз удрил во автомобил кај Велес, нема повредени

Најчитани вести

Во попладневните часови на 18 март во велешката полиција било пријавено дека на железничкиот патен премин Велес-Згрополци-Велес се случила железничка незгода помеѓу товарен воз и автомобил „фолксваген туран“.

Автомобилот, со скопска регистрација, бил управуван од 55-годишниот М.З. од селото Кадино.

За среќа, во незгодата немало повредени лица.

Од МВР информираат дека на местото на настанот бил извршен увид од екипа на велешката полиција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести