27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Тијана почна земјоделски бизнис, од музика не се живее

Најчитани вести

Поп – пејачка Тијана Дапчевиќ призна дека музиката не носи доволно пари за живот. Вели дека не е тајна дека на сцената се повеќе владее фолк музиката, берем во Србија, од која повеќе се заработува. Тијана во разговорот за „Grang News“ објасни дека музиката навистина е нејзината љубов, но дека за живот е потребно и нешто повеќе.

Таа кажа дека не се откажала од виолончелото, барем кога станува звор за сериозната кариера, бидејќи, како што вели, за тоа е потребна целосна посветеност на инструментот.

– Овде не може да се живее од виолончело. Сега се занимавам и со земјоделство. Што е тука смешно, имам ореви – откри таа.

Тијана кај нас е популарна и како Ула од хит серијата  „Преспав“, Текстот Тијана почна земјоделски бизнис, од музика не се живее е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com