26.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Тијана Дапчевиќ со новата фризура ги збуни следбениците

Најчитани вести

Кратката руса коса е заштитниот знак на пејачката Тијана Дапчевиќ и андрогениот стил кој го негува со години.

Иако и во дамско издание таа изгледа одлично, сепак останува доследна на својот стилски израз по кој е препознатлива.

Тијана е доста активен костисник на социјалните мрежи, особено на Инстаграм, каде редовно споделува моменти од секојдневието со своите следбеници.

Овој пат таа ги изненади со неколку фотографии на кои има нежна пинк руса подолга коса, односно перика која и го смени личниот опис.

Следбениците беа изненадени од ваквата промена, а бидејќи таа ги праша за коментар, мислењата беа поделени.

Едни и кажаа дека одлично и прилега ваквата промена, други дека ги потсетува на Дара Бубамара, а пак трети и порачаа да ја задржи кратката машка фруизура.

Тијана прашува за мислење, кое е Вашето?

Тијана Тодевска – Дапчевиќ е родена на 7 февруари 1976 во Скопје.

Во 1999 година, Тијана дипломирала на Факултетот за музички уметности во Скопје.

Таа е омажена за српскиот државјанин Милан со кого го има синот Вук./skopje24.m

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com