-5.2 C
Skopje
Monday, January 24, 2022

Тинејџер уби тројца ученици во Мичиген

Најчитани вести

Најмалку три лица се убиени, а шест се повредени при вооружен инцидент во средно училиште во градот Оксфорд, во американската сојузна држава Мичиген. Се верува дека тројцата убиени се ученици, а меѓу ранетите е и еден професор.

Полицијата соопшти дека напаѓач е 15-годишник од втора година во училиштето. Тој е приведен пет минути по доаѓањето на полицијата, и засега не се познати мотивите за насилството , соопшти локалниот шериф.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com