9.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Тинејџер со возило удрил во штипјанка

Најчитани вести

Штип, 13 септември- Вчера тинејџер со возило удрил во жена во Штип, соопшти Министерството за внатрешни работи.

„Вчера во 10.45 часот на крстосница од улиците „Партизанска“ и „Ванчо Китанов“ во Штип, патничко возило „фолксваген голф“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Е.П.(19) од с.Таринци, општина Карбинци, удрило во пешакот М.М.(59) од Штип. М.М. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Клиничката болница Штип“, информираат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести