Home » Тинејџер со Ауди А4 прегазил старица во Скопје

Тинејџер со Ауди А4 прегазил старица во Скопје

by Журнал.мк

Полицијата соопшти дека млад возач на 18-годишна возраст удрил жена која е 4 пати постара од него. Старицата добила тешки телесни повреди, соопшти полицијата денеска за вчерашната несреќа.

Несреќата се случила тесната и прометна улица „Славеј планина“ зад старата Скопска Чаршија.

Полицијата не соопшти дали младото момче кое возело моќен Ауди А4 е приведено.

-На 24.01.2022 во 10.20 часот било пријавено дека на ул.„Славеј Планина“ во Скопје, патничко возило „ауди А4“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.Р.(18) од Скопје удрило во пешакот Ќ.У.(72) од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Ќ.У., констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, соопштија од МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More