29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Тинејџер паднал од мопед и тешко се повредил

Најчитани вести

Скопје, 22 август- Тешко повреден 19-годишник откако со мопед паднал на паркинг во Скопје

„Во 01.45 часот на паркинг на улица Јани Лукровски, Ф.В. од Скопје, управувајќи мопед „јиајуе“ со скопски регистарски ознаки, паднал на коловозот и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде му била укажана помош“ велат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com