22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Тинејџерка уапсена откако украла авион

Најчитани вести

Полицијата уапси 17-годишна девојка откако влегла во мал авион на аеродром во централна Калифорнија и со леталото удрила во оградата. Ниту еден патнички авион не бил во опасност од инцидентот што се случи на меѓународниот аеродром Јосемити во градот Фресно.

Според полицијата се уште се испитува зошто девојката го украла авионот, но нема индиции дека нејзините мотиви се поврзани со тероризам.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com