32.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Тимоние: Новогодишна желба ми е датум за ЕУ

Најчитани вести

Датум за почеток на преговори со Европската Унија е новогодишната желба на францускиот амбасадор во земјава Кристијан Тимоние.

Тој во интервју за ТВ24 открива дека кога пристигнал како дипломат во Македонија затекнал земја која се гуши – денеска престојува во земја која дише слободно, понекогаш се лути, честопати е критикувана, но е на вистинскиот пат за влез во европското семејство.

Гаранција за датум оваа пролет нема – но она што мора да се заврши се реформите и борбата со корупцијата, вели амбасадорот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com