20.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Тимоние: До крајот на годината Франција ќе го ратификува Протоколот за НАТО

Најчитани вести

Франција до крајот на годината ќе го ратификува Протоколот за членството во НАТО, изјави францускиот амбасадор, Кристијан Тимоние.

Тој одговарајќи на новинарско прашање по комеморацијата на француските гробишта во Скопје рече дека процесот на ратификацијата за членството на Северна Македонија во НАТО, е во тек.

Покрај Франција, Протоколот за НАТО треба да го ратификуваат и Холандија и Шпанија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com