-5.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Тимови од по двајца инспектори, редар и полицаец ќе делуваат на терен против загадувањето

Најчитани вести

Во текот на вчерашниот ден направен е координативен состанок со полициска станица Центар каде е договорена динамиката на работа на тимовите кои се формирани за на терен да делуваат преотив загадувањето во Скопје.

  • Формирани се заеднички дежурни екипи во три смени кои се состојат од комунален инспектор, инспектор за животна средина, комунален редар како и полициски службеник. Со вака формирани тимови ефикасноста на терен значително ќе се подобри. Граѓаните можат да пријавуваат на ФБ страницата на Инспекторат на град Скопје за сите нерегуларности во однос на загадување на животната средина, информираат од Град Скопје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести