17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022

Тилеманс го одби Ливерпул за да остане во Лестер

Најчитани вести

Јури Тилеманс се промовираше како еден од најдобрите фудбалери од средниот ред во Премиерлигата играјќи за Лестер сити.

Белгиецот има договор со „лисиците“ до јуни 2023 година, а интерес за неговиот потпис има од неколку гиганти, но најсериозен е оној од Ливерпул. Сепак, Тилеманс не планира да ја промени средината и според англиските медиуми тој го одбил Јирген Клоп.

Неговата желба е да остане во Лестер што е можно подолго, па клубот веќе започнал и преговори за нов договор. Наводно, Белгиецот ќе добие зголемена плата од 100.000 фунти неделно.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com