Home » ТикТок не заостанува со технологијата, тестира свој ЧетБот

ТикТок не заостанува со технологијата, тестира свој ЧетБот

by Журнал.мк

Кинеската социјална мрежа ТикТок тестира свој ЧетБот, наречен „Тако“, кој што ќе може да се употребува како пребарувач и навигатор. Со помош на вештачка интелигенција, новиот ЧетБот ќе препорачува видеа врз основа на претходно пребаруваните зборову од страна на корисникот. 

Темелно се менува искуството на корисниците, кои што ја користат социјалната мрежа. Ќе може да се пребаруваат содржини преку командите напишани на прозорецот за разговор. Методите што се применуваат за креирање на Тако се уште се непознати, односно на кој јазичен модел се базира. Инаку, Тако е веќе достапен за одреден број на корисници, кои тврдат дека знае голем број на прашања. 

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More