-3.2 C
Skopje
Wednesday, January 19, 2022

Тизер го потврдува Realme GT 2 Pro премиум смартфонот

Најчитани вести

Извршниот директор на Realme, Скај Ли веќе потврди дека компанијата се подготвува да лансира паметен телефон по цена од над 800 американски долари. По гласините, тој потврди дека името на првиот премиум флегшип смартфон е компанијата Realme GT 2 Pro.

Тој не откри никакви други детали, но уредоѕт неодамна се појави на AnTuTu листата со број на модел RMX3300, Snapdragon 8 Gen 1 (SM8450) чипсет и AnTuTu со резултат од 1025215, подобар од Qualcomm 888 Plus резултат од 850.000 поени. Исто така, откри 12GB LPDDR5 RAM, 256GB простор за складирање UFS 2.1, екран со брзина на освежување од 120 Hz и Android 12.

Денеска се појавија рендери од задниот дел на Realme GT 2 Pro, благодарение на дојавувачот @OnLeaks. Тие прикажуваат хоризонтален дел на задната камера со двоен LED блиц, кој потсетува на Nexus 6P. Се наведува дека има двојна поставка на камерите од 50 MP и 8 MP и GR објектив што ветува најдобри перформанси за фотографирање во најмалото куќиште на камерата. Открива и дека ќе има 6,8-инчен 120Hz WQHD+ OLED екран, пренесува 91Mobiles.

Врз основа на претходните гласини, Realme GT2 Pro се очекува да има и предна камера од 32MP и батерија од 5000 mAh со 125 W UltraDart полнење.

Можеме да очекуваме дека Realme ќе го претстави телефонот на Snapdragon Tech Summit оваа недела, но лансирањето се очекува да се случи дури во 2022 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com