1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Тие се убавици, а тој вистински ѕвер: Ќерките на Силвестер Сталоне убавината ја имаат наследено од мајка им, додека тој е уништен од ботоксот

Најчитани вести

Актерот Силвестер Сталоне неодамна го прослави 75 – от роденден, а од 1977 година е во трет брак со 52 – годишната Џенифер Фловин со која има три ќерки, кои израснаа во вистински убавици. Систин, Скарлет и Софија стануваат сè поголеми ѕвезди поради популарниот татко.

Инаку, Сталоне е во бракот со првата сопруга Саша Чак доби и два сина, Серџио и Сејџ. Сејџ почина во 2012 година од псрцев удар предизвикан од атеросклероза, а со другиот син не е во добри односи со години.

Од Саша се разведе во 1985 година по 11 години брак, за уште истата година да влезе во нов брак со легендарната актерка Бриџит Нилсен.

извор: SHUTTERSTOCK

Станувало збор за еден од браковите на тој период, но истиот траел само 2 години и папараците и медиумите го следеа секој нивен чекор. Подоцна Бриџит им раскажа на магазините не толку убави информации за тоа каков е Сталоне во кревет. Иако никогаш не ги коментираше нејзините изјави, сигурно не му било драго што ги слуша.

„Не беше добар ни во кревет! Беше како зајачица“ – искрено призна таа, а откри и дека Сталоне во потполност се сменил само еден ден по нивната венчавка и дека животот со него бил грозен, бидејќи ја третирал како своја сопственост.

Ни со Џенифер со која е денес немал мирен почеток. Кога се запознале во раните 90 – ти, во нивниот однос се одвивала вистинска драма.

Сталоне бил верен со моделот Џенис Дикинсон, па со Џенфиер која потоа ја оставил преку „FedEx“, кога Дикинсон ја родила нивната ќерка во февруари 1994 година. Малечната го добила неговото презиме, а тогаш беше откриено дека не ѝ вистински татко.

извор:  GIO / BACKGRID / BACKGRID USA / PROFIMEDIA

Ќерката на холивудската легенда, 22 – годишната Систин неодамна е фотографирана на забава во Западен Холивуд, каде ги мамеше погледите во елегантен фустан, кој ги откриваше нејзините витки нозе.

Систин на филмското платно дебатираше во 2019 година, во хоророт „47 Meters Down“, а оваа година го сними и филмот „Midnight in Switchgrass“.

извор: HEDO / BACKGRID / BACKGRID USA / PROFIMEDIA

Денес Сталоне е примерен смеен човек, а многу се пишуваше и за неговите естетски корекции, поради кои лицето денес му изгледа прилично изобличено, а против тоа ништо против нема ни неговата сопруга, која изгледа многу помладо од тоа што е.

Сите искрено се надеваат дека неговите ќерки ќе тргнат по стапките на нивниот татко, кога се во прашање пластичните операции и дека со ботоксот ќе ја уништат својата природна убавина.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести